Хрестопоклонна неділя 2020

Сьогодні кажуть, що медицина не може зупинити поширення коронавірусу.
Проте пандемію точно може зупинити особиста відповідальність кожного. Ця ситуація ‒ це елемент Божої педагогіки. Можливо, в такий спосіб Бог заставляє нас бути дорослими? Таку думку висловив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у програмі «Відкрита Церква» на «Живому ТБ».
Хрестопоклонна неділя 2020

Глава Церкви відзначив, що коли людина дивиться в обличчя смерті, в обличчя жахливої хвороби, яку ми не вміємо лікувати, навіть яку не вміємо зупинити, ми відчуваємо, що ми є на межі якогось людського досвіду. Ми відкриваємо якісь нові грані в собі, в суспільстві. І людина, яка думає, що вона є всезнайкою, що вона все тримає під контролем, у неї раптом з’являться відчуття, що вона щось не знає, чогось не розуміє.

«І це дуже добре, – вважає Предстоятель, – не треба соромитися сказати: я не знаю, я не можу, я не вмію, бо це саме та мить, коли ми можемо щось нового зрозуміти».
За його словами, перша відповідь Церкви на пандемію, на ситуацію, яка склалася у світі, – молитва. Тобто ми спілкуємося з Богом, який є джерелом нашого життя, здоров’я. Питаємо Його чому. І намагаємося почути відповідь.

Божественна Літургія УГКЦ, Патріаршій собор Воскресіння Христового. Блаженніший Святослав.22.03.2020

Залишити відповідь

×

Привіт!

Клацніть нижче, щоб поспілкуватися на WhatsApp або надіслати нам електронний лист Контакти

× Чим я можу допомогти?